Čitateljski klub "Vid Omišljanin" započeo je s radom 25. listopada 2018. godine. Voditeljica je Vilma Jelavić – umirovljena dugogodišnja knjižničarka Knjižnice "Vid Omišljanin". Susreti se odvijaju jednom mjesečno.

Svi čitaju istu knjigu – koja se dogovara zajednički tj. na prijedlog nekoga iz grupe. Na prvi susret došlo je 8 korisnica. Kasnije su se pridružile još 4. Na prvom susretu gošća je bila Jasenka Alić Tadić koja već desetak godina vodi čitateljsku grupu u ogranku Drenova te je prenijela svoja iskustva.

Čitateljski osvrti

Svi osvrti.
/
Čitateljski osvrti

"Prava krv" – roman koji potiče na razmišljanje o mnogim aktualnim temama i u našem okruženju

Za početak 9. sezone čitanja, za 83. ( ! ) susret, čitateljice ČkkČ izabrale su "Pravu krv", roman talijanske autorice Francesce Melandri. Nakon romana "Eva spava", čitanog 2023., ovo je naš drugi susret s autoricom. I nije nam žao, dapače !
/
Čitateljski osvrti

Emma Stonex: „Svjetioničari“

Roman inspiriran najmisterioznijim događajem u škotskoj pomorskoj povijesti.
/
Čitateljski osvrti

„Mater Dolorosa” netipični krimić koji otvara mnoga moralna pitanja

Za čitanje u veljači ČkkČ je opet (jer mi volimo domaće!) izabrao hrvatsko štivo i nismo požalili.

Pretplati se!

Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)

Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja. 


Suglasan sam s obradom mojeg e-maila kao osobnog podatka za svrhu primanja newslettera Gradske knjižnice Rijeka. Pročitajte obavijest o obradi osobnih podataka ovdje.