Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
Gradska knjižnica Rijeka
Središnja narodna knjižnica grada Rijeke. Mjesto dobrih knjiga, stvaralaštva i začina za kvalitetno slobodno vrijeme. više

STEM nije samo brojke i formule – to je mašta u akciji, rješavanje problema i gradnja svijeta sutrašnjice!

Kroz projekt STEM(AJMO!) donosimo priliku za istraživanje, eksperimentiranje i stvaranje kroz niz interaktivnih radionica i događanja za djecu i mlade. Projekt je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda plus i Državnog proračuna Republike Hrvatske, a cilj mu je približiti STEM djeci i mladima na zanimljiv, praktičan i dinamičan način.

U sklopu projekta, svakog mjeseca organiziramo znanstveno-popularizacijska događanja. Prvo takvo održat će se 20. rujna u Kući halubajskega zvončara od 10:30 do 14:00 sati, gdje organiziramo STEM piknik u gostima. Program uključuje zabavnu predstavu „Tri skockana praščića“ te raznolike radionice prilagođene svim dobnim skupinama. U rujnu sudjelujemo i u Noći istraživača, koja će se održati 26. rujna od 17:00 do 22:00 sata. Posjetitelje očekuje bogat program i prilika da istraže znanost iz nove perspektive.

Za djecu i mlade od 3 do 18 godina, u suradnji s partnerima: Gradskom knjižnicom Rijeka, Dječjom kućom i Hrvatskim savezom brodomaketara pripremili  smo niz besplatnih radionica za djecu i mlade koje pokrivaju različita područja znanosti, tehnologije i umjetnosti. Za sudjelovanje u radionicama nije potrebno predznanje, a uključiti se mogu sva djeca uzrasta predviđenog za radionicu. 

Upis djece na radionice provodi se prema sljedećim kriterijima:

  1. Dob djece – na radionicu se mogu prijaviti djeca odgovarajuće dobi, sukladno programu pojedine radionice.
  2. Broj slobodnih mjesta – svaka radionica ima unaprijed određen broj slobodnih mjesta.

Upisi se vrše prema redoslijedu zaprimanja prijava. Makismalan broj polaznika izražen je uz svaku radionicu. Kada se popune sva slobodna mjesta, formira se lista čekanja. Djeca s liste čekanja uključuju se na radionicu redom zaprimanja prijava, ukoliko netko od ranije prijavljenih odustane od sudjelovanja.

U slučaju da se sva zainteresirana djeca ne uspiju uključiti u radionicu, ista se ponavlja najranije u sljedećem mjesecu. 

Sufinancirano sredstvima Europske unije. Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Izneseni stavovi i mišljenja samo su autorova i ne odražavaju nužno službena stajališta Europske unije ili Europske komisije. Ni Europska unija ni Europska komisija ne mogu se smatrati odgovornima za njih.

Stajališta izražena u objavi isključiva su odgovornost Centra tehničke kulture Rijeka i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Za društvene s rečenicom_veća prozirna-01.png

Čitaj i ovo:

/
Recenzije

"O pisanju" Stephena Kinga: suočiti se s vlastitim nesavršenostima

/
Razgovori

Enver Krivac: Važno je da nisi sam, čak i ako si veliki individualac

/
Recenzije

"Sjećanje na prošlost Zemlje" Liu Cixina: nepredvidljivi razvoj koji nas drži do kraja trilogije

/
Teme

Izgubljeni u promjeni: u "vrlom novom svijetu" tehnologije sasvim sigurno postoje i gubitnici