Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
David Čarapina
Odrađuje petogodišnji akademski rok na FFRI-u uvjeren u produženje istog zbog dobrog ponašanja. Sportski novinar koji najmanje piše o sportu. Kao ljubitelj riječke košarke od 2016. godine nalazi se na popisu ugroženih vrsta. više

U sklopu Festivala održivosti – Nova pravila igre danas je održano prvo predavanje pod nazivom Mogu li (društvene) igre mijenjati svijet?. Čast otvaranja ciklusa razgpvora pripala je Roku Kranjcu koji je na engleskom jeziku — uz moderaciju Igora Bajoka — održao predavanje o problematici transformativne moći igara u današnjem svijetu.

Za one koji nisu upoznati s likom i djelom Roka Kranjca, riječ je o dizajneru ozbiljnih društvenih igara, istraživaču, dizajneru poslovnih procesa, prevoditelju, uredniku te radijskom novinaru i ekološkom aktivistu iz Ljubljane.

Kroz sat i pol Rok Kranjc uspio je izložiti svoje razloge ulaska u svijet igara, razjasniti slojevitost problematike ozbiljnih igara, ukazati nam na najvažnije publikacije te pružiti uvid u niz projekata. Zahvaljujući aktivnoj publici te moderatoru uspjeli smo doći i do niza odličnih pitanja poslije predavanja koja su za rezultat imala odličnu raspravu iz koje su svi otišli zadovoljni. Predavanje se pokazalo kao odličan uvodnik, kako za one koji žele znanstveno istražiti polje igara, tako i za one koji su se bacili u potragu za svojim prvim ozbiljnim igrama.

Ako niste uspjeli stići na predavanje zbog drugih obaveza ili problema s internetom, ne brinite. Predavanje vas čeka na YouTube kanalu Udruge Smart.

0
Objavljeno

Čitaj i ovo:

/
Teme

Helena Klakočar o najnovijim radovima, svijetu bez rata i očuđujućoj viziji Rijeke

/
Brickzine

Vrijednost fantastike u dječjoj književnosti: magična priča o zečevima inspirira više od lektire

/
Brickzine

Razvij priču!: društvene igre uz koje mašta nema granice

/
Brickzine

10 slikovnica i klasika za djecu koji će nas/ih uveseljavati još desetljećima