Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
David Čarapina
Odrađuje petogodišnji akademski rok na FFRI-u uvjeren u produženje istog zbog dobrog ponašanja. Sportski novinar koji najmanje piše o sportu. Kao ljubitelj riječke košarke od 2016. godine nalazi se na popisu ugroženih vrsta. više

Mreža je temeljni pojam; posebice za ovaj članak. Zašto? Jednostavno — poznavanje mreže koja u našem slučaju poprima oblik labirinta, kroz koji ako znamo hodati, iz dana u dana nas odvede do teksta koji nam treba.

Tijekom vikenda je na stranicama Jutarnjeg lista u režiji Dobroslava Silobrčića izašao intervju s Idisom Turatom sa sljedećim naslovnim pitanjem — Znate li koja će biti najveća opasnost nakon covida? Renomirani arhitekt zaigranog jezika kroz intervju se dotiče niza tema koje, pomalo i očekivano, ostaju zasjenjene tim primarnim pitanjem, pogledom na desetljeće u koje ulazimo.

Od Latourovog non-human koncepta (Nikad mi nismo bili moderni) do tekuće modernosti Zygmunta Baumana te — u konačnici — vlastitih interpretacija posljedica koje jedine ostaju iza potresa i epidemija, Idis Turato spretno, a realno ocrtava okvire svoje vizije svijeta koji je kao slon — “Po slonu možeš gaziti, možeš ga lupati, možeš ga i bost. A, on ne osjeća. Ali, kada slon skoči – onda je kraj.

Što vam hoćemo reći? Izdvojite deset minuta poslije večera i pročitajte intervju na stranicama Jutarnjeg lista.

Objavljeno

Čitaj i ovo:

/
Teme

Helena Klakočar o najnovijim radovima, svijetu bez rata i očuđujućoj viziji Rijeke

/
Brickzine

Vrijednost fantastike u dječjoj književnosti: magična priča o zečevima inspirira više od lektire

/
Brickzine

Razvij priču!: društvene igre uz koje mašta nema granice

/
Brickzine

10 slikovnica i klasika za djecu koji će nas/ih uveseljavati još desetljećima