Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
David Čarapina
Odrađuje petogodišnji akademski rok na FFRI-u uvjeren u produženje istog zbog dobrog ponašanja. Sportski novinar koji najmanje piše o sportu. Kao ljubitelj riječke košarke od 2016. godine nalazi se na popisu ugroženih vrsta. više

Festival održivosti — Nova pravila igre službeno je završio prije dva dana, 22. prosinca. Ostavimo li emocije po strani, zagledajmo se malo u riječ službeno koja ima i brata — neslužbeno!

A neslužbeno vam možemo reći kako imamo veoma važne vijesti za one koji su zadnjih dana zatvarali godinu iza nas te jednostavno nisu imali vremena doći na jedno od predavanja. Naime, za vas festival nije (nužno) završio zahvaljujući činjenici da su predavanja zaokružena na kalendarima uspješno snimljena i spremljena u virtualni svijet. Krenimo redom.

Rok Kranjc: Mogu li (društvene) igre mijenjati svijet?

Čast otvaranja ciklusa predavanja pripala je Roku Kranjcu koji je publiku privukao izazovnim pitanjem — mogu li igre promijeniti svijet? Odgovor nije jednostavan, ali kao što je predavanje pokazalo, vrijedan je naše potrage. Štoviše, i sami smo kroz kratak ogled pokušali iznaći odgovor na to pitanje.

Primož Šporar: Održiva ekonomija kroz impaktizaciju ključnih gospodarskih sektora

Prošli četvrtak pozornicu smo prepustili ekonomskim pogledima na održivi razvoj. Prvi koji se uhvatio Zoom platforme bio je Primož Šporar koji je pojasnio što, zašto i kako moramo početi više govoriti i razmišljati o impaktizaciji u današnjem svijetu. Ako vam treba uvod prije predavanja, bacite oko na naš osvrt.

Tadej Slapnik: Cirkularna ekonomija i korištenje blockchain tehnologije za postizanje globalnih ciljeva održivog razvoja

Istoga četvrtka imali smo priliku poslušati i Tadeja Slapnika koji je pridošloj publici ponudio najdulji naslov ciklus, ali i odlično predavanje o temi s kojom nisu mnogi upoznati. Teško da će poslije predavanja biti više mistifikacija vezanih za blockchain terminologiju.

Dnevnik dizajnera: Kako je nastala društvena igra “Zadnja šansa”

Božićni tjedan otvorili smo predavanjem Igora Bajoka i Tamare Fabac, kreativnog dueta iza društvene igre Zadnja šansa o kojoj ste zasigurno imali prilike čuti kroz prosinca (ako niste, brzo ovdje!). Samo 90 minuta trebalo je autorima igre da razjasne kreativni proces iza Zadnje šanse, pravila, kao i osnovne informacije o tome gdje i kako nabaviti igru.

Davor Buinjac: Kulturne i kreativne industrije u funkciji održivog razvoja

Festival održivost službeno smo zatvorili predavanjem Davora Buinjca koji se u koštac uhvatio s kulturnim i kreativnim industrijama, pokazujući kako kultura nije i ne smije biti percipirana kao neutralna. Znate, ona nam može pomoći spasiti grad(ove). Zašto? Predavanje vam stoji na raspolaganju.

U slučaju da se pogubite u predavanjima, ne brinite. Udruga Smart uredila je svojevrsni album s predavanjima tako da je na vama samo da stisnete play i legnete.

0
Objavljeno

Čitaj i ovo:

/
Teme

Helena Klakočar o najnovijim radovima, svijetu bez rata i očuđujućoj viziji Rijeke

/
Brickzine

Vrijednost fantastike u dječjoj književnosti: magična priča o zečevima inspirira više od lektire

/
Brickzine

Razvij priču!: društvene igre uz koje mašta nema granice

/
Brickzine

10 slikovnica i klasika za djecu koji će nas/ih uveseljavati još desetljećima