Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
Gradska knjižnica Rijeka
Središnja narodna knjižnica grada Rijeke. Mjesto dobrih knjiga, stvaralaštva i začina za kvalitetno slobodno vrijeme. više
Vrijeme sati
LokacijaBenčić (Viktora Cara Emina 1)

Nakon što je prošle godine ovu manifestaciju posjetilo više od 2.700 posjetitelja u Rijeci, i stotine tisuća posjetitelja u 25 europskih zemalja, Centar za popularizaciju i promociju znanosti te Zaklada Sveučilišta u Rijeci, uz podršku Grada Rijeke, Gradske knjižnice Rijeka i Muzeja moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci, ponovno su spremili odličan program kojeg možete vidjeti na poveznici.

Osim istraživačkih postaja, posjetitelje očekuju interaktivne igre, popularno-znanstvenih predavanja, glazbenog programa, i drugih zanimljivih sadržaja.

Sve aktivnosti su besplatne i otvorene svima.

Podsjećamo sve zainteresirane da je Grad Rijeka park&ride sustav koji omogućava parkiranje na Mlaci i vožnju autobusom do art-kvarta Benčić. Više informacija možete saznati ovdje.

Organizacija Europske noći istraživača glavna je aktivnost Obzor Europa projekta Reconnect science with the blue society – Blue-connect 2.0, koji za cilj ima predstaviti najnovija znanstvena otkrića na razumljiv i zabavan način, približiti istraživački rad javnosti i pokazati utjecaj znanosti na naš svakodnevni život.

Noc istrazivaca plakat 480x680 2025-09-08 (1).png

Čitaj i ovo:

/
Recenzije

"O pisanju" Stephena Kinga: suočiti se s vlastitim nesavršenostima

/
Razgovori

Enver Krivac: Važno je da nisi sam, čak i ako si veliki individualac

/
Recenzije

"Sjećanje na prošlost Zemlje" Liu Cixina: nepredvidljivi razvoj koji nas drži do kraja trilogije

/
Teme

Izgubljeni u promjeni: u "vrlom novom svijetu" tehnologije sasvim sigurno postoje i gubitnici