Vrijeme, ljudi, događaji: Irena Lukšić u gostima
U srijedu, 30. 10. u 18 sati u Narodnoj čitaonici gostuje spisateljica, prevoditeljica, znanstvenica i urednica sjajne biblioteke Na tragu klasika Irena Lukšić.
Prilika je to za predstavljanje najnovijeg djela Irene Lukšić Očajnički sluteći Cohena, ali i za razgovor o biblioteci Na tragu klasika, autorskim djelima i prevoditeljskim radostima Irene Lukšić te književnosti uopće. Razgovor s gošćom vode članice Studentskog čitateljskog kluba Tina Babić i Sanja Štajdohar, a na zasigurno uzbudljivu raspravu dobrodošli su svi ljubitelji lijepe književnosti željni razgovora o dobroj knjizi.
Irena Lukšić rođena je 10. ožujka 1953. godine u Dugoj Resi. Diplomirala je i doktorirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Piše prozu, drame, eseje, TV i radio drame, filmske scenarije, stručne i znanstvene radove te prevodi s ruskog. Proza joj je prevođena na engleski, makedonski, njemački, slovenski i turski jezik. Urednica je Biblioteke Književna smotra i Na tragu klasika, članica redakcija nekoliko domaćih i stranih časopisa. Suradnica je američke Encyclopedia of World Literature in the 20th Century i Dictionary of Literary Biography te najvažnijih domaćih enciklopedijskih izdanja. Objavila je djela Povratak slomljene strijele, Tajni život laponske princeze, Nebeski biciklisti i niz drugih. Posebno je istaknuta kao prevoditeljica s ruskog pri čemu je prevodila Aksjonova, Berberova, Bunina, Jerofejeva, Harmsa, Zoščenka, Pelevina, Koljada, Tolstoja, Puškina, braću Presnjakov i dr.. Dobitnica je nagrade Kiklop za urednika/cu godine 2011. i 2012. godine, a biblioteka koju uređuje osvajala je Kiklopa 2007., 2008. i 2009. godine.
Bibliotekom Na tragu klasika na suptilan način brine o našim čitateljskim ukusima. Svojom literarnom kuharicom Blagovati na tragu klasika i literarnim vodičem Gradovi sela dvorci pokazuje nove puteve promicanja čitanja, a novim romanom Očajnički sluteći Cohena spaja dvije svoje velike strasti – književnost i glazbu.
Materijala za razgovor s Irenom Lukšić ima pregršt. Ne propustite priliku odvojiti svoje vrijeme za ovu književnu večer u Narodnoj čitaonici u srijedu, 30. listopada u 18 sati.
Iz Magazina

Radio Benčić: audio panela "Djetinjstvo između arta i kvarta"

Knjige petkom: Audicija, Kandidat, Skriveni u tišinama

Kol'ko para(doksa), tol'ko muzike: glazba kao komunalna infrastuktura
Najave događanja

Televizijsko i video novinarstvo kroz nove tehnologije

Predstavljanje knjige Jadranke Kosor "Žene koje mašu rukama"

Predstavljanje knjige Aleksandera Gieysztora „Mitologija Slavena”

Radionica leluje - poljskih tradicijskih izrezanki

Selotejp: Nit po nit, zajednica

Predstavljanje knjige „Fjaka. Hrvatska – pogled izvana“ Aleksandre Wojtaszek
Pretplati se!
Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)
Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja.















