Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
Gradska knjižnica Rijeka
Središnja narodna knjižnica grada Rijeke. Mjesto dobrih knjiga, stvaralaštva i začina za kvalitetno slobodno vrijeme. više
Vrijeme sati
LokacijaBenčić (Viktora Cara Emina 1)

Vrijeme: utorak 11. 11. u 17:30 sati

Mjesto: Odjel za mlade, Gradska knjižnica Rijeka

Prijave: prijave se primaju putem obrasca ovdje

Prvog dana ćemo osmisliti smiješne, strašne i sve ostale stvarnosti koje su odraz našeg svijeta, ali s ključnim razlikama koje mijenjaju svakodnevicu bića koja tamo žive. Razvit ćemo likove koji u tim svjetovima žive: junake i čudake, obične i neobične stanovnike zamišljenih stvarnosti. 

Drugi dan ćemo izrađivati kratki strip u kojem se paralelni svijet i njegovi likovi susreću u priči koja će nam reći kako oni žive, dišu, rade i vole. Cilj radionice je potaknuti kreativno razmišljanje u smišljanju priče te eksperimentiranje u tome što to točno znači kad je nešto „normalno“.

Napomena: Radionica se odvija kroz 2 susreta te je poželjno sudjelovanje na oba.

O voditelju radionice

Korin Hunjak vizualni je umjetnik s fokusom na ilustraciju, strip i dizajn čiji su kratki stripovi 2023. sakupljeni u samostalnoj strip-zbirci Brodski dnevnik, a godinu nakon objavljuje i strip-album Kaleidoskop u suradnji s piscem Zoranom Žmirićem. Dobitnik je više nagrada za svoje umjetničko djelovanje na području ilustracije i stripa i šire, te svoj rad izlaže na mnogim grupnim domaćim i međunarodnim izložbama. Dio je uredničkog tima časopisa za spekulativnu fikciju Morina Kutija, a u svom radu se fokusira na humanizirajuće narative, poigravanje s različitim stilovima te istraživanje grafičkog crteža.

Čitaj i ovo:

/
Recenzije

"O pisanju" Stephena Kinga: suočiti se s vlastitim nesavršenostima

/
Razgovori

Enver Krivac: Važno je da nisi sam, čak i ako si veliki individualac

/
Recenzije

"Sjećanje na prošlost Zemlje" Liu Cixina: nepredvidljivi razvoj koji nas drži do kraja trilogije

/
Teme

Izgubljeni u promjeni: u "vrlom novom svijetu" tehnologije sasvim sigurno postoje i gubitnici