Predstavljanje knjige "Kandidat" Ozrena Kanceljaka
U utorak, 20. svibnja u 18 sati u Gradskoj knjižnici Rijeka održat će se predstavljanje knjige Kandidat autora Ozrena Kanceljaka.
Nekoliko tipičnih tranzicijskih žmuklera u Zagrebu početkom milenija pokreće vanjsku produkciju, a njihove emisije emitira privatna Mega TV. Cilj im je od mlade, naivne političke zvijezde, stvoriti premijera. Briljantno, ali doista briljantno napisan Kanceljakov roman Kandidat napet je kao House of Cards, Borgen ili Diplomat. I to uopće nije pretjerano rečeno.
Ozren Kanceljak praktički se cijeli svoj profesionalni život usporedo bavio glazbom, medijima i komunikacijom. Počeo je objavljivati recenzije kao 17-godišnjak u kultnom omladinskom tjedniku Polet. Bio je i DJ u proslavljenim klubovima Lapidarij i Kulušić. Kao novinar pisao je za magazine Start, Studio, Danas, Svijet te brojne druge publikacije. Ali, kao diplomirani pravnik, prvi je na tadašnjoj jugoslavenskoj medijskoj sceni iskazivao interes za poslovnu pozadinu ne samo glazbene nego i kompletne zabavne industrije.
Osamostaljenjem Hrvatske, Ozren kanceljak je postao prvi direktor ZAMP-a i sudjelovao u postavljanju sustava zaštite autorskih i srodnih prava u novoj državi. Usporedo se počeo baviti i poslovnim savjetovanjem te je bio menadžer karijerama Parnoga valjka, kasnije Tonija Cetinskog, Gibonnija te Olivera Dragojevića, s kojima je osvojio više od 40 nagrada Porin.
Istovremeno je radio i kao marketinški, komunikacijski i poslovni savjetnik za najveću hrvatsku marketinšku agenciju Digitel te PR agenciju Premisa, s kojima je osvojio brojne domaće i međunarodne nagrade na području komunikacijskog menadžmenta. Unutar medijskih operacija bio je direktor i član Uprave u sustavu EPH, kao i Večernjeg lista (digitalne operacije) te je bio i prvi hrvatski član Uprave RTL Televizije, nakon što je vodio komunikacijski aspekt njihove borbe za osvajanje nacionalne TV koncesije.
Uz ostalo, Ozren je bio i programski direktor nacionalnih PR konferencija, višekratni direktor marketinškog festivala te član nekoliko međunarodnih žirija za područje marketinga i komunikacija.
Iz Magazina

Knjige petkom: Požar, Manijak, Sigurno mjesto...

Slowmotion festival i konferencija u Opatiji - dobro usporavanje za službeni početak ljeta!

Stripovi o životinjama koje progovaraju o onome o čemu se ljudi ne usude
Najave događanja

Predavanje "Kako umjetna inteligencija mijenja medije i naš odnos s njima"

Predavanje: Požari, knjige, knjižnice - uzbudljiva povijest i sadašnjost nemogućeg prijateljstva

Predstavljanje knjige autorice Kristine Kuzmič "Znam kako ću"

Pričolinac: Tko se boji mraka još…?!, stvaraonica priča

Književna večer s Hrvojem Kovačevićem

Feedback - slušaj i usvoji ga!
Pretplati se!
Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)
Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja.