Zelena je srećica - zdravlja puna vrećica: kreativna radionica
Jedina prava vrećica!
Vrijeme: 12.7. u 19,00
Mjesto: Gradska knjižnica Rijeka u “Benčiću”
Dob: za mlade i odrasle
Organizator: Gradska knjižnica Rijeka
Izvodi: Daniela Torjan
Prijave: prijave na događanje se primaju putem obrasca ovdje.
Ova radionica nudi jedinstveni doživljaj istraživanja spoja kreativnosti, očuvanja okoliša i ljekovitih svojstava biljaka, potičući sva osjetila na putovanje prirodom. Na ovoj interaktivnoj radionici, svaki korak stvaranja ekološki prihvatljivih vrećica za pohranu ljekovitog i aromatičnog bilja izrađenih od korištene tetrapak ambalaže pruža senzorni doživljaj. Dodirivanje materijala, oblikovanje i ukrašavanje vrećica osmišljeni su kako bi potaknuli kreativnost i povezanost s prirodom. Uz to, istražit ćemo bogatstvo sušenog ljekovitog i aromatičnog bilja iz našeg podneblja, pružajući sudionicima priliku da osjete i zamirišu raznolikost biljnih aroma. Svaki sudionik će imati priliku izabrati bilje te napraviti vlastitu mješavinu kojom će ispuniti izrađene vrećice, stvarajući tako osobni senzorni doživljaj povezan s prirodnom ljepotom i ljekovitim svojstvima bilja.
Kroz ovo iskustvo, otkrit ćemo tajne pripreme biljaka te kako ih pravilno pohraniti radi dugotrajnog čuvanja njihovih ljekovitih svojstava. Pridružite nam se na ovom putovanju kroz prirodu koje će oživjeti vaša osjetila i potaknuti vas na kreativnost i istraživanje ljekovitosti biljnog svijeta.
Događanje je dio manifestacije Ljetna priča iz Benčića čiji detaljan program možete provjeriti ovdje.

Aktivnost se održava kao dio programa American Cornera Rijeka.

Iz Magazina

Tisja Kljaković Braić o delikatnosti humora, odmaranju u ateljeu i umjetničkim guštima

Plaža, hlad, knjiga: Što čitati dok ljeto još traje?

Tomislavovo nezgodno mjesto: Goran Bilogrivić i Robert Kurelić o interpretacijskim putešestvijama kralja Tomislava
Najave događanja

Radno čitanje: Nešto je otkačenost... susret s ilustratoricom i umjetnicom Vendi Vernić

Treća dob čitanja special: predavanje o sigurnosti, digitalnosti i medijskoj pismenosti

Predavanje Stribora Markovića: Amerikanac u Parizu iliti prva slijepa klinička studija u povijesti

Predstavljanje autora: Mateo Balaban u Gradskoj knjižnici Rijeka

Pjesničko jutro: “Se naše rožice" autorice Nade Stanković

Predstavljanje knjige Moć metaforičkih dobrih snova
Pretplati se!
Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)
Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja.