Bekim Sejranović sa "Sandalama" dolazi i u Rijeku
Rado viđen i još radije čitan pisac stiže u Rijeku s novom knjigom.
U četvrtak, 19. rujna, u 19 sati u VBZ knjižari Filodrammatice bit će predstavljen novi roman vašeg i našeg dragog autora Bekima Sejranovića pod nazivom Sandale. Na predstavljanju će sudjelovati sam autor Bekim Sejranović, ništa manje ugledni Zoran Ferić i Drago Glamuzina, a moderirat će voditeljica Studentskog čitateljskog kluba Tina Kovačić.
Bekima Sejranovića, iz razloga što je jedan dio svojih formativnih godina živio u Rijeci, smatramo i riječkim piscem. Ali ne samo zbog toga! Možda više zato što nam se rado vrati, posjeti nas i podruži s riječkom publikom. Kakav je to čovjek, najbolje možete saznati iz intervjua koji je za Magazin obavila upravo Tina.
Stoga nam je drago da je opet s nama, naročito što je razlog ovog ponovnog druženja nova knjiga intrigantnog naziva Sandale. Izdavač o djelu kaže:
„U početku je to bila knjiga priča, koja je objavljena pod naslovom Fasung, ali je nakon deset godina temeljito prekrojena, nadopisana i pretvorena u, zapravo, labavo strukturiran roman.
Roman koji nadopunjava i zaokružuje dva Sejranovićeva dosad objavljena romana – Nigdje, niotkuda i Ljepši kraj – tvoreći s njima uznemirujuću proznu trilogiju koja na osebujan, sejranovićevski način hvata 'ove prostore' i 'ovo vrijeme'.
Oslo, Rijeka, Brčko, Australija, Indija samo su neke postaje po kojima skita 'junak' Sandala. On je jedan od onih književnih skitnica koje volimo ma koliko bili autodestruktivni i nesposobni za 'normalan' život. Stalno se boreći i sa sobom i sa svijetom koji ga okružuje, hvatajući se pritom za sve što pronađe uz put – alkohol, pornografiju, drogu, trčanje na skijama, zaljubljivanje... – nježan i tužan, borben i malodušan, duhovit i autoironičan i kad govori o najvažnijim stvarima svog i našeg života, Sejranovićev je pripovjedač vjerojatno jedan od najintrigantnijih, najzabavnijih i najbolje ispisanih likova novije hrvatske književnosti.
Bila bi šteta da ga ne upoznate.“
Vidimo se u četvrtak u 19 na još jednom druženju s Bekimom!
Iz Magazina

Radio Benčić: audio panela "Djetinjstvo između arta i kvarta"

Knjige petkom: Audicija, Kandidat, Skriveni u tišinama

Kol'ko para(doksa), tol'ko muzike: glazba kao komunalna infrastuktura
Najave događanja

Televizijsko i video novinarstvo kroz nove tehnologije

Predstavljanje knjige Jadranke Kosor "Žene koje mašu rukama"

Predstavljanje knjige Aleksandera Gieysztora „Mitologija Slavena”

Radionica leluje - poljskih tradicijskih izrezanki

Selotejp: Nit po nit, zajednica

Predstavljanje knjige „Fjaka. Hrvatska – pogled izvana“ Aleksandre Wojtaszek
Pretplati se!
Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)
Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja.










