Podijeli sadržaj

  • Podijeli emailom
  • Podijeli na Facebooku
  • Podijeli na X
  • Podijeli s Viberom
  • Podijeli s WhatsAppom
Autor/ica
Gradska knjižnica Rijeka
Središnja narodna knjižnica grada Rijeke. Mjesto dobrih knjiga, stvaralaštva i začina za kvalitetno slobodno vrijeme. više
Vrijeme sati
LokacijaDječja kuća

Vrijeme: 5. 4. u 18.00 - 20.00
Mjesto: Dječja kuća
Izvodi: Nisa Hrvatin Petrović
Dob: 6+ i roditelj
Prijave: prijave se primaju putem obrasca ovdje

Na radionici izrade marioneta polaznici izrađuju marionete od rolica toaletnog papira i ukrasnih detalja poput uža, šljokica, perlica… Učimo kako napraviti malu marionetu od jednostavnih materijala. Male lutke su odlična zabava za velike i male, pravo kućno kazalište!

Radionica je namijenjena djeci od 8+ godina i njihovim roditeljima ili nekoj drugoj djeci bliskoj osobi. Uz dijete sudjeluje jedna odrasla osoba.

Nisa Hrvatin Petrović je magistra primijenjenih umjetnosti, vlasnica brenda Nisa design i predsjednica udruge RECiŠOU. Vodi kreativne radionice za djecu i odrasle, izrađuje nakit, organizira umjetnički panel ARTALK za mlade… Iza sebe ima mnogobrojne izložbe, surađivala je s brojnim udrugama i radila scenografiju i lutke na mnogim predstavama i filmovima. Za predstavu “Trsatski zmaj” nagrađena za najbolju scenografiju i lutke na Malom Maruliću u Splitu.

Program se odvija kao dio projekta “Kulturna obitelj” Gradske knjižnice Rijeka usmjerenog prema zajedničkim obiteljskim kreativno-kulturnim aktivnostima i roditeljima kroz koje se na multidisciplinaran način i različite oblike kreativnog jezika njeguje suvremeni pristup odgoju.

Objavljeno

Čitaj i ovo:

/
Recenzije

"O pisanju" Stephena Kinga: suočiti se s vlastitim nesavršenostima

/
Razgovori

Enver Krivac: Važno je da nisi sam, čak i ako si veliki individualac

/
Recenzije

"Sjećanje na prošlost Zemlje" Liu Cixina: nepredvidljivi razvoj koji nas drži do kraja trilogije

/
Teme

Izgubljeni u promjeni: u "vrlom novom svijetu" tehnologije sasvim sigurno postoje i gubitnici