STEM piknik: predavanje "Svemirski obzor" Korada Korlevića
Život je putovanje. Razvoj /Homo sapiensa/ je neprekidno putovanje iz stepa centralne Afrike mukotrpno sljedeći sljedeći kontinentalne mase.
Nakon toga razvoj i gašenje civilizacija, upravljanje prirodom i energijama, velika geografska otkrića. I onda putovanje staje, putovanje je zaokruženo nama se više namo na ovoj kugli.
Pogled gore i pred nama je novi "ocean". U njemu Mjesec, Mars, planeti i mjeseci kruže oko Sunca. Tamo dalje zvijezde, nova sunca, neki novi planeti novi izazovi. Putujemo dalje, zvjezde nastaju, žive i umiru u ogromnim skupinama koje smo nazvali galaksijama, gledamo dalje i gledamo u proslost, gledamo rani svemir, sve do plamenog zida nastanka
svemira, ..... i pokusavamo shvatiti ............
Korado Korlević jedan je od vodećih hrvatskih astronoma i pokretača zvjezdarnice Višnjan, koja je početkom prošle godine pretekla NASA-u te postala vodeća na svijetu po praćenju asteroida. Gorljivi je zagovornik temeljnih društvenih promjena kao i nužnih pretpostavka za bolju budućnost te je pokretač mnogih edukacijskih projekata u Hrvatskoj u tom području. Završio je Pedagoški fakultet na Sveučilištu u Rijeci te potaknut problematikom srazova Zemlje s asteroidima i kometima, potiče aktivnosti vezane uz istraživanja malih tijela Sunčeva sustava, što rezultira i prvim otkrićima asteroida i kometa iz Republike Hrvatske.
Korado je otkrio više od 1400 malih planeta (asteroida), a sudjelovao je i otkrivanju dvaju kometa. Od 1993. godine radi kao voditelj edukacijskih i znanstvenih aktivnosti pri Zvjezdarnici Višnjan. Uz pedagoški rad, objavio je i mnogo znanstvenih i znanstveno-popularnih radova u zemlji i inozemstvu.
Iz Magazina

Sjaj i bijeda Hollywooda 1. dio: sjajne, ružne, lijepe, neugodne priče s crvenog tepiha

Biblijski apokrifi: priče iz sjene

Knjige petkom: "Mlijeko i med", "Diskretni šarm diplomacije", "Snježni leopard"...
Najave događanja

“It’s so easy…”, basics of Croatian language and getting to know Rijeka’s culture (in English)

Dani Trsata u Ogranku Trsat: Nena Pavelić i Kultura svima svugdje autorski inkluzivni susret prilagođen slijepoj i slabovidnoj djeci

Predstavljanje knjige "Plava mandarina" Arsena Toljanića

Predstavljanje knjige "Ne gubi fokus" Kristine Paj
Šarene jastučnice, kreativna radionica oslikavanja tekstila
Pretplati se!
Prijavite se za primanje "newslettera" Gradske knjižnice Rijeka i saznajte na vrijeme što se događa u našim odjelima i ograncima diljem grada, što se čita, komentira i preporučuje u Magazinu te koje nam se ideje vrte po glavi... I zapamtite - čitamo se na internetu, ali vidimo u knjižnici. :)
Vaša e-mail adresa neće biti otkrivena neovlaštenim trećim osobama i koristi se isključivo u svrhu informiranja.